Chociaż z roku na rok przybywa udogodnień pozwalających na oszczędzanie czasu trudno oprzeć się wrażeniu, że każdy ma go coraz mniej. Niesamowity pęd w jakim żyjemy utrudnia nawet gotowanie, ograniczając przygotowywanie w domowym zaciszu pożywnych, pełnowartościowych posiłków, tak ważnych dla ludzkiego zdrowia. Jednak i tym razem potrzeba okazała się być matką wynalazku – na rynku pojawiły się lunchboxy. Dzięki nim rozwiążesz problem obiadów poza domem – lunchbox do pracy będzie doskonałym panaceum na niezdrowe przekąski.
Czym jest lunchbox?
Lunchbox to po prostu… pudełko. A ściślej pojemnik przeznaczony do przechowywania żywności wykonany zwykle z tworzyw sztucznych. Najbardziej „wypasione” wersje są przystosowane do pełnienia funkcji termosa, umożliwiając zjedzenie gorącego posiłku nawet wiele godzin po wyjściu z domu. Częstym wyborem klientów bywa też lunchbox z przegródkami – preferowany przez osoby, które nie przepadają za daniami “jednogarnkowymi”. Popularnym dodatkiem są również “zintegrowane” z pojemnikiem sztućce – bardzo przydatne, szczególnie dla zapominalskich. Dzięki niem rola użytkownika sprowadza się właściwie do napełnienia pojemnika jedzeniem i zabrania go ze sobą.
Nie masz czasu na gotowanie? Zabierz lunchbox do pracy
Jeżeli ze względu na harmonogram dnia nie możesz sobie pozwolić na codzienne gotowanie, istnieje bardzo sprytny sposób na ograniczenie liczby godzin spędzanych w kuchni, co pozwoli nie rezygnować z domowych posiłków oraz pomoże w uniknięciu dietetycznie niebezpiecznych dróg na skróty, takich jak np. fastfoody.
Efektywne zarządzanie własnym czasem staje się jedną z najważniejszych i najbardziej pożądanych umiejętności na dzisiejszym rynku pracy. Jednak okazuje się ona atutem nie tylko w życiu zawodowym – coraz częściej staje się równie bezcenna w życiu prywatnym. Brak czasu często uniemożliwia przygotowywanie zdrowych posiłków, co przyczynia się do wyrabiania nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Rynek, który zawsze stara się odpowiadać na problemy i potrzeby klientów, tym razem również nie zawiódł. Prócz usług takich jak np. catering dietetyczny pojawiły się znacznie bardziej prozaiczne rozwiązania, takie jak omawiany lunchbox.
Czy przygotowywanie lunchboxów jest dobrym sposobem na zdrowe odżywianie?
Zainteresowanie zdrowym odżywianiem w Polsce rośnie z każdym rokiem. Niestety chyba największym minusem podjęcia decyzji o przejściu na zdrowy styl życia i pilnowania tego co ląduje na talerzu jest konieczność samodzielnego przygotowywania posiłków, które jest dość czasochłonne.
Chociaż co do zasady w lunchboxie może znaleźć się praktycznie wszystko na co mamy ochotę, to jednak istnieją też setki przepisów dedykowanych osobom pragnącym zadbać o właściwy sposób odżywiania się. Dzięki powyższemu oparcie swojego domowego menu na pudełkach pozwoli nie tylko na zaoszczędzenie czasu związane z przygotowywaniem i odgrzewaniem posiłków, ale może też walnie przyczynić się do wypracowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Dlatego jeżeli zamierzasz zacząć się zdrowo odżywiać lub już to robisz lunchbox do pracy będzie kolejnym krokiem we właściwym kierunku.
Wiele z przepisów pozwala przygotować posiłki nie wymagające podgrzewania, dzięki czemu możemy się nimi zajadać praktycznie wszędzie. Można też zaoszczędzić czas spędzany w kuchni. Wystarczy zwiększyć liczbę użytych składników i zamiast jednej porcji przygotować kilka. Tak przygotowane dania możemy przechowywać w lodówce 2-3 dni, bez strat dla walorów smakowych i odżywczych, dzięki czemu taka forma diety pudełkowej sprawdzi się przede wszystkim u osób cierpiących na deficyt czasu. I właśnie dlatego lunchbox do pracy jest naprawdę genialnym rozwiązaniem. Jest to także świetna “opcja awaryjna” na wypadek niespodziewanych okoliczności. Jeżeli wypadnie Ci coś nieoczekiwanego i nie będziesz w stanie przygotować posiłku zamiast dzwonić po fastfood wystarczy wyciągnąć pudełko z lodówki.