Zakupy internetowe – kiedy kupić, aby prezent dotarł na czas?

Aby mieć pewność, że prezent dotrze na czas, zakupy internetowe warto zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem

Święta to nie tylko spotkania z najbliższymi i doskonałe jedzenie – w ich tradycję wpisane jest też obdarowywanie się podarunkami. Brak czasu sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zamówienie tego co umieści pod choinką w sieci. Z jakim wyprzedzeniem należy zrobić zakupy internetowe, aby mieć pewność, że znajdą się pod choinkę na czas?

Polacy pokochali zakupy internetowe. Ich zalety doceniamy szczególnie teraz, gdy wszyscy musimy się zmagać z trudami czasu w jakim przyszło nam funkcjonować. Niestety możliwość łatwego zamówienia produktów, które zostaną dostarczone wprost pod drzwi ma też swoje minusy. Brak konieczności spędzania wielu godzin na wycieczkach między sklepami zamiast motywować do szybszego kupna podarunków działa dokładnie odwrotnie. W efekcie zakup prezentów odwlekamy jeszcze bardziej niż zwykle. A to poważny błąd, bo na Boże Narodzenie możemy zostać bez podarunków dla bliskich, czy przyjaciół. Do kiedy należy złożyć zamówienie, aby mieć pewność, że paczka dojdzie na czas?

No cóż, co do zasady jak najszybciej. Pamiętajmy o tym, że okres przedświąteczny to czas szczególnie wytężonej pracy firm kurierskich, które muszą się mierzyć z ponadnormatywną liczbą zleceń, przez co bardzo często dochodzi do opóźnień. Kolejnym powodem przez który paczka może mieć „obsuwę” jest sama praca sortowni – one również pracują na maksimum swoich możliwości, a w takich sytuacjach o pomyłkę nietrudno. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa prezent na Święta zakupy internetowe należy zrobić nie później niż dwa tygodnie przed Wigilią.

Najnowsze artykuły

Poznaj 5 powodów dla których warto kupić nowy samochód

Poznaj 5 powodów dla których warto kupić nowy samochód

Wygoda jaką daje posiadanie samochodu sprawia, że niemal każdy z nas w końcu zdecyduje się na jego zakup. Staniemy wówczas przed typowym dylematem kupującego – wyborem między autem prosto z salonu, a samochodem używanym. Dlaczego warto zdecydować się na pierwszą…